hír
Az Amerikai Filmoperatőrök Szövetsége, vagyis az ASC tagjai közé választotta a Saul fia, a Napszállta, A fészek és a Vaskarom operatőrét. Erdély…
továbbmagazin
Úgy látja, sorsszerű volt, hogy jelmeztervező lett belőle. Szenvedélyesen érdeklik a régi korok és viseletek, hatalmas gyűjteménye van ruhákból -…
továbbhír
Április 30. a Magyar Film Napja: idén már 122. évfordulóját ünnepeljük annak, hogy bemutatták az első megrendezett, dramatizált jeleneteket…
továbbhír
A Magyar Mozgókép Fesztivál életműdíjasainak – Udvaros Dorottya, Rófusz Ferenc, Szakács Györgyi és Hildebrand István – filmjeiből ingyenesen látható…
továbbmagazin
Szédületes nemzetközi karrier futott be Vlad Ivanov: száguldó vonatos sci-fit forgatott az Élősködőket jegyző Bong Joon-ho rendezővel, vészjósló…
továbbhír
Nemes Jeles László rendezését a román filmszakma legnagyobb elismerésének számító Gopo-díjra jelölték a legjobb európai film kategóriájában.
továbbmagazin
A héten végre a tévében is látható lesz Reisz Gábor második nagyjátékfilmje, visszatér Hajdu Szabolcs formabontó, mágikus drámája, B. Nagy Ervin…
továbbmagazin
A végéhez értünk az elmúlt tíz év kimagasló mozgóképes teljesítményeit összegző sorozatunknak. A kisfilmek és a dokumentumfilmek után a 2010 és 2019…
továbbmagazin
Egy éve mutatták be a velencei filmfesztivál versenyprogramjában Nemes Jeles László történelmi drámáját, a Napszálltát. Aki eddig várt vele vagy…
továbbhír
Július 31-én, szerda este Nemes Jeles László második nagyjátékfilmjét, a Napszálltát vetítik a Várkert Bazár és a Filmhu közös programsorozatának a…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéVirgil Starkwell / Fogd a pénzt és fuss!